ICI București

Blockchain Developer

Scopul Rolului:

Căutăm un Blockchain Developer pasionat pentru a se alătura echipei noastre de dezvoltare. Candidatul ideal va avea experiență solidă în dezvoltarea și implementarea soluțiilor bazate pe tehnologia blockchain, fiind responsabil pentru proiectarea, dezvoltarea și optimizarea aplicațiilor descentralizate (dApps) și contractelor inteligente.

Responsabilități Principale:

  • Proiectarea și dezvoltarea de aplicații descentralizate și contracte inteligente folosind blockchain.
  • Colaborarea cu echipa de dezvoltare și alte departamente pentru a defini cerințele tehnice și a asigura calitatea codului.
  • Implementarea soluțiilor de securitate și conformitate pentru aplicații blockchain.
  • Testarea unitară și de integrare a funcționalităților dezvoltate.
  • Menținerea la zi cu ultimele tendințe și tehnologii în domeniul blockchain.

Cerințe:

  • Experiență demonstrată în dezvoltarea pe blockchain, preferabil Ethereum, MultiversX sau alte rețele similare.
  • Cunoașterea limbajelor de programare specifice, cum ar fi Solidity sau Rust.
  • Înțelegerea conceptelor de criptografie și securitate cibernetică.
  • Abilitatea de a lucra într-un mediu de echipă și de a comunica eficient.

La rândul nostru, oferim un pachet de beneficii flexibile, bonusuri, abonament la o clinică medicala privată, traininguri tehnice și de soft skills pentru toți colegii noștri.

Dacă vrei să te alături unei echipe de profesioniști, să iti dezvolti cunostintele tehnice, să realizezi cercetare-dezvoltare și să înveți prin provocări profesionale, abia așteptăm să te cunoaștem!

Te rugăm să ne transmiți CV-ul pe cariere@ici.ro și te vom invita noi la un interviu!